×

Kontakta oss

Preferens AB
Hamntorget 5
652 26 Karlstad

Preferens önskar
trevlig sommar!

Sommaren har kommit en bra bit på väg och för oss här på Preferens närmar sig en efterlängtad ledighet.

Veckorna 28-30 är kontoret stängt.
1:a augusti är vi tillbaka igen, utvilade och redo att ta oss an höstens utmaningar.

När solen lyser som starkast passar vi även på att hissa den egna flaggan utanför vårt vackra hus i Karlstad Hamn. Nu är det sommar!

Vi önskar kunder, leverantörer och partners en härlig semester!

Redesign av finnebacks.se

Webb

Ståldörrar från Hellbergs tar plats på Hisingsbron

Foto

Edeco Powerpoint

Digitalt

Animerade videoklipp till ProVia

Animation

”Preferens jobbar med webb, print, film och digital marknadsföring. Vi tycker om att möta kunder och bygger lättsamma och långsiktiga relationer”.

Preferens i korthet

 

Vi på kontoret

Oskar kalitzki

Oskar Kalitzki

Digital marknadsföring / Projektledning
Tel. 054-202 10 56
oskar@preferens.se

Per Johansson

Per Johansson

Webbutveckling / Design
Tel. 054-202 10 55
per@preferens.se

Johan Wettergren

Illustration / Animation
Tel. 054-202 10 57
johan@preferens.se

Elin Nilsson

Illustration / Animation
Tel. 054-202 10 57
elin@preferens.se

Sebastian Wiman

Film/ Foto
Tel. 054-202 10 57
sebastian@preferens.se

Sara Fahlstad

Grafisk design
Tel. 054-202 10 57
sara@preferens.se

Mikael Hallgren

Mikael Hallgren

VD / Projektledning / Copy
Tel. 054-15 13 10
mikael@preferens.se

Från bloggen

Starka skäl att förnya din hemsida

Publicerad i Digitalt - 22 Jun 2022

Det finnas många och starka skäl till att investera i en ny hemsida. Kanske är det designen som behöver fräschas upp eller användarvänligheten som behöver förbättras. Oavsett anledning finns det ett antal punkter att tänka på inför och under samarbetet med din webbyrå.

Läs mer