×

Kontakta oss

Preferens AB
Hamntorget 5
652 26 Karlstad

Full fart mot framtiden -
i ett av Karlstads äldsta hus!

Preferens har flyttat! Lagom till vårt 30-årsjubileum lämnar vi Våxnäsgatan
och tar plats i anrika Expositionshuset i Inre hamn. Läs mer »

Vi dricker gärna kaffe medan du berättar.
Sedan gör vi något riktigt bra av din kommunikation

Din kontakt med oss ska aldrig kännas svår och krånglig.
Vi kallar det sällan för möte när vi ses. Hellre fika. Sugen på en kopp?

Komplett säljmaterial till voestalpine Precision Strp

Print

Komplex webb för Askalon

Webb

Edeco + Adwords = ökad försäljning!

Digitalt

Ny webbplats för Vänerhamn

Webb

”Preferens jobbar med webb, print och digital marknadsföring. Vi tycker om att möta kunder och bygger lättsamma och långsiktiga relationer”.

Vi på kontoret

Oskar kalitzki

Oskar Kalitzki

Digital marknadsföring / Webb / Print
Tel. 054-15 13 30
oskar@preferens.se

Per Johansson

Per Johansson

Webbutveckling / Design
Tel. 054-15 13 30
per@preferens.se

Mikael Hallgren

Mikael Hallgren

VD / Projektledning / Copy
Tel. 054-15 13 10
mikael@preferens.se

Torsten Gabrielsson

Film
Tel. 054-15 13 30
torsten@preferens.se

Martin Ström

Foto / Film
Tel. 054-15 13 30
martin@preferens.se

Porträtt Johan

Johan Wettergen

Illustration / Animation
Tel. 054-15 13 30
johan@preferens.se

Vad Preferens står för