×

Kontakta oss

Preferens AB
Hamntorget 5
652 26 Karlstad

Vi finns i Karlstad

Till Preferens är det lätt att hitta och du är alltid lika välkommen. Du finner oss i anrika Expositionshuset i Karlstads inre hamn, med Trafikverket under samma tak och Löfbergs tvärs över rondellen.

Expositionshuset är en av Karlstads äldsta byggnader. Huset, som byggdes inför den stora Lantbruksutställningen 1862, är en av få fastigheter som överlevde den stora stadsbranden 1865. Lokalen har genom åren använts som utställningshall och underhållningspalats men är idag ett elegant kontorshotell.

Det är här - på andra våningen - som vi på Preferens tar välkomnar våra kunder. Kaffet står oftast på och här finns inte sällan en kanelbulle eller något annat gott för fikasugna besökare.

Välkommen!

Preferens AB

Hamngatan 5
652 26 Karlstad

Tel: 054-15 13 30
info@preferens.se

Vi på kontoret

Oskar kalitzki

Oskar Kalitzki

Digital marknadsföring / Webb / Print
Tel. 054-15 13 30
oskar@preferens.se

Per Johansson

Per Johansson

Webbutveckling / Design
Tel. 054-15 13 30
per@preferens.se

Johan Wettergen

Illustration / Animation
Tel. 054-15 13 30
johan@preferens.se

Mikael Hallgren

Mikael Hallgren

VD / Projektledning / Copy
Tel. 054-15 13 10
mikael@preferens.se

Martin Ström

Martin Ström

Foto / Film
Tel. 054-15 13 30
martin@preferens.se

Sebastian Wiman

Sebastian Wiman

Film
Tel. 054-15 13 30
sebastian@preferens.se