Vi finns i Karlstad

Till Preferens är det lätt att hitta och du är alltid lika välkommen. Du finner oss i anrika Expositionshuset i Karlstads inre hamn, med Trafikverket under samma tak och Löfbergs tvärs över rondellen.

Expositionshuset är en av Karlstads äldsta byggnader. Huset, som byggdes inför den stora Lantbruksutställningen 1862, är en av få fastigheter som överlevde den stora stadsbranden 1865. Lokalen har genom åren använts som utställningshall och underhållningspalats men är idag ett elegant kontorshotell.

Det är här - på andra våningen - som vi på Preferens välkomnar våra kunder. Kaffet står oftast på och här finns inte sällan en kanelbulle eller något annat gott för fikasugna besökare.

Välkommen!

Preferens AB

Hamngatan 5
652 26 Karlstad

Tel: 054-15 13 30
info@preferens.se

Vi på kontoret

Oskar kalitzki

Oskar Kalitzki

Digital marknadsföring / Projektledning
Tel. 054-202 10 56
oskar@preferens.se

Per Johansson

Per Johansson

Webbutveckling / Design
Tel. 054-202 10 55
per@preferens.se

Johan Wettergren

Illustration / Animation
Tel. 054-202 10 57
johan@preferens.se

Elin Nilsson

Illustration / Animation
Tel. 054-224 13 99
elin@preferens.se

Mikael Hallgren

Mikael Hallgren

VD / Projektledning / Copy
Tel. 054-15 13 10
mikael@preferens.se

Henrik Axby

Film / Foto (Vikariat)
Tel. 054-202 10 57
henrik@preferens.se

Moa Finnkvist

Grafisk design / Digital kommunikation
Tel. 054-224 13 99
moa@preferens.se

Sebastian Wiman

Film / Foto (Föräldraledig)
Tel. 054-202 10 57
sebastian@preferens.se

Sara Fahlstad

Grafisk design / Digital kommunikation
Tel. 054-224 13 99
sara@preferens.se